Струга продолжува да прави историја, порача вечерва вицепремиерот, за потсетување – доктор по струка, Бујар Османи, од митингот на ДУИ.

На фотографиите кои ги сподели се гледа дека партијата собрала неколку стотици граѓани пред кои се обратија и лидерот на партијата Али Ахмети и нивниот кандидат за премиер Насер Зибери.

Она што паѓа во очи е што ваквите собири се забранети, а никаде не се гледа дистанца или почитување на мерки.

Ова не е првпат партијата да не ги почитува препораките:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.