Македонскиот актер Тони Михајловски, роден кумановец, му одговара на музичарот Златко Ориѓански кој на фејсбук ја коментираше одлуката на Владата во Куманово викендов да биде воведен полициски час со цел да се спречи ширењето на коронавирусот.

Нема нешто повише да сакамо од добру шалу, ми кумановци. Па еве док смо у изолацију, ми кумановци, можемо да собирамо “урду”. Да направимо добро дело за овога дечка. #горгонѕолазазлатета #седидомаисобирајурдузарѓованскога #штопонебањатподобраурда…може да се собира у кантиче од кисело млеко, пишува Михајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.