И денес има низа дојави за поставени бомби во Скопје.

Освен во трговски центри, хотел, спортски центар, дојава за бомба има стигнато и на скопскиот аеродром.

Поради тоа, сите летови се откажани.

Во тек е итна евакуација на вработените и патниците.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.