СЈО не виде криминал во Шпански скали, Рускоска во еден ден го виде предметот и притвори 11 луѓе, коментира претседателот Христијан Мицкоски на прашањето дали може политичка партија да биде објективна и да ја истурка правдата за која се задолжени обвинителствата.

Во првиот момент кога стугна Шпански скали кај Рускоска, следниот ден од одмор го вратија истражниот судија за да ги стави во предмет 11 чуѓе и за да констатира дека има индиции за некаков си криминал. Во притвор, а сега во куќен притвор се член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и член на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ затоа што не го раскинале договорот, а замислете, на никој од тие што се денеска актуелни министри, зашто и тие се уште го немаат раскинато договорот, влакно не им фали од главата. Тоа е објективност на истрагата, прашува Мицкоски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.