Очекуваме во следните денови за карпата којашто драматично ја најави ЦУК и Стојанче Ангелов да биде обвинета ВМРО-ДПМНЕ и да биде кажано дека е појавена во време на мандатот на ВМРО-ДПМНЕ, како обид за дефокус од реалните катастрофални состојби.

Во таа насока очекуваме следниот период владата на СДСМ ДУИ преку Ангелов да предупреди и за Халеевата комета која во следните 50-тина години ќе се размине со Земјата.

И додека се дефокусира јавноста реалните теми за кој мора да се збори се:

1. Високите цени, ниските плати,

2. Скапото парно и скапата цена на струјата,

3. Скапите бензини, застојот во евро интеграциите,

4. Неказнетиот криминал и корупција

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.