Нема да дозволиме градовите да бидат завиени во мрак, на граѓаните им е потребна зрак светлина во тешкиот период со коронавирусот, наведа денеска од СДСМ по бројните реакции од јавноста дека за новогодшното украсување во Скопје ќе бидат потрошени 200 илјади евра.

На ова реагира активистот Ивор Мицковски кој порача:

Да, меѓу декември и февруари, навечер додека седиме во загадено и депресивно, со задоцнети и порепресивни мерки, особено ќе ни ја стопли душата офуцаната снегулка или пакетче кое свети.
Можеби тоа е и единствениот спас за овој напатен народ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.