Македонија гори, Аднан Џаферовски (суратот од десно), директор на дирекција за заштита и спасување, денес си „кулира“ на кафица. Го боли уво него, Мерко и СДС што Македонија гори, тоа ваљда им е и у агенда! Имате ли бре вие нешто у тоа тиквите или до толку тука си начекавте село без кучиња па дери го народов до коска? Вас народов не што не треба да ви излезе на избори да ве гласа и дава легитимитет, туку треба да ве плука по улици, пишува Александар Пандов на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.