Премиерот Заев тера висока мода. Додека граѓаните едвај врзуваат крај со крај и се обидуваат да ја преживеат кризата предизвикана од Ковид-19, Заев се појави со џемпер што чини повеќе од 350 ева.

Џемперот што Заев го носеше при гостувањето на Канал 77 е од брендот „Пол едн шарк“, а на нивната официјалн страница чини 357 долари.

Станува збор за бел модел со црни линии и препознатливата „ајкула“ на ракавот од најновата колекција.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.