Додека се уриваат безбедносниот, економскиот и дипломатскиот систем власта се мачи да докаже дека има морал а опозицијата укажува на нови афери на СДСМ и ДУИ.
Што знаат за Заев притворените Рашковски и Кичеец кои шетаат слободно, а што за струмичката група знае Филипче кој чека “пресуда” од премиерот.
Во 22.30 во Заспиј ако можеш на Алфа ТВ гостин е потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.