Настава со физичко присуство за учениците до трето одделение, останатите ќе учат од дома.

Ова го предлага Комисијата за заразни болести на утринскиот состанок со претставници на МОН, пренесува Сител.

Преговорите за конечна одлука траат веќе неколку дена и во наредниот период ќе биде познато дали ќе биде прифатен овој предлог.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.