Директорот на затворот во Шутка, претходно советник на премиерот Зоран Заев, Филип Андов попознат по прекарот Соколо попладнево е снимен како напаѓа гласач пред гласачко место.

На видеото се гледа како Сокол го тегне гласачот и го напаѓа, по што тој бега од местото каде е нападнат:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.