Откако во бугарските медиуми денеска беше  објавено  дека фирмата „Блацион”,  чиј управител е македонскиот државјанин Блаже Игнатовски, увезла сомнителен отпад од Италија  каде содружниците во фирмата е споменат и директорот на скопската депонија “Дрисла”, Горан Ангелов. Тој за „Фокус“ излезе со коментар

-Немам коментар и јас разбрав за ова вчера од Бугарските медиуми. Јас мал содружник со 15% во таа фирма Блацион. Се надевам дека набргу ќе се расчисти сето ова, во интерес на јавноста, но и на нас, изјави директорот Ангелов за “Фокус”.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.