Дипломатскиот советник на Владата за економска, социјална и културна соработка со државите на Бенелукс, Александар Ружин, пред само пет години длабоко бил навлезен во нумерологијата.

Тој со комплексни математички операции, собирање, одземање, делење и множење, доаѓа до неверојатно откритие, дека некако бројот 26 значи Господ, што пак значи Тоше Проески, не сфаќаме како, но погледнете и уверете сѐ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.