Лицето кое попладнево со пцости и закани нападнало активист на УМС на ВМРО ДПМНЕ е долгогодишен член на владајачката партија СДСМ, дознава Скопје 1 од упатени извори.

Порталот пренесе дека се работи за 68-годишниот Димче А., кој бил член на избирачки одбори од СДСМ.

Се очекува МВР да го комплетира случајот по што треба да одлучи дали Димче А. ќе добие кривична пријава за отстранување на плакати, но и за закани кон активист на ВМРО ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.