Значи имаме Влада, ама не на Македонија, вели Илија Димовски, по последните случувања со францускиот предлог.

Значи има нов предлог, кој го нема…
Значи вреди да размислиме, за предлог кој го одбивме…
Значи не добивме прв предлог, но добивме втор…
Значи нема дискусија за историја, но има комисија за историја…
Значи го одбранивме македонскиот јазик, за кој викавме дека е бетон…
Значи не зборуваме за идентитетот, но го толкуваме идентитет на нашите херои…
Значи имаме Влада, ама не на Македонија…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.