Илија Димовски на Твитер се осврна на актуелната состојба со Законот за обвинителство.

Заканата на Дескоска дека ќе бараат начин да прескокнат негативна одлука по нивната идеја да имаат рекетарско и уценувачко партиско обвинителство е потврда за безвластие.

Каков страв презентира самата, не е ни свесна.

Заврши времето на нивните нарачки, ќе нема веќе Катици, напиша Димовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.