Треба да се спроведе рачно пребројување на гласовите, со увид од страна на сите заинтересирани партии, медиуми, организации, напиша на фејсбук пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски.

Тој додава дека се различно од тоа ќе значи зголемување на недовербата и разочарувањето кај граѓаните.

Се друго ќе значи уште поголема криза, напиша Димовски.

Треба да се спроведе РАЧНО ПРЕБРОЈУВАЊЕ НА ГЛАСОВИТЕ, со увид од страна на сите заинтересирани партии, медиуми,…

Gepostet von Ilija Dimovski am Donnerstag, 16. Juli 2020

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.