Поранешниот министер за земјоделство Љупчо Димовски вели дека на дело се покажала негрижата на власта за тутунарите.

Денеска во Собранието беше отфрлен предлогот за да се дискутира за откупот на тутунот од годинешната реколта.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.