Комесарот за проширување: Сите бугарски грижи се дел од преговарачкиот процес…

 

Кој ќе се обиде да правда и релативизира е или автошовинист или е глуп…

 

Извинете на францускиов јазик… – коментира Илија Димовски, од ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.