Сега сме сосема сигурни дека во ЕУ нема да бидеме членка ниту во 2030 година…, напиша на својот фејсбук профил Илија Димовски.

Тоа јасно ни го покажаа и кажаа од ЕУ вчера…На нашиве прематари кои низ фразата европска иднина подметнуваа транзиција, корупција, национални и државни отстапки, Преспански и бугарски договор и катастрофи во сите општествени сегменти конечно ќе им дојде крајот…Е сега ни требат сериозни политики да се организираме како држава…Конечно ќе разбереме дека никој нема да ни направи држава, доколку сами не си ја направиме…Оваа пуфка од лажни демагози на власт време е да си замине од сцена…Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.