Илија Димовски во емисија на телевизија 21 рече дека се сомнева оти обвинителството ќе оди до крај со истрагата за Рекет.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.