Пратеникот Илија Димовски ја искоменира денешната акција во Крушопек и големата заплена на кокаин која според него е најголема досега во Македонија.

Тој прашува дали досега власта била слепа или нешто друго е во прашање.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.