Илија Димовски, поранешниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, повика во недела, кога се оржува вториот круг од локалните избори, да се излезе и да се гласа за сите кандидати кои се против власта.

Интелектуална нужност е да се сруши оваа власт… Сите и сечии разлики на страна, има време за политика… Државата е во прашање… Недела, гласаме за сите кандидати што се против власта… напиша тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.