На дуелот се гледа кој ќе изгуби на изборите, пишува на твитер Илија Димовски од ВМРО ДПМНЕ, алудирајќи на тв-дуелот кој вечерва се одржа на телевизијата 24, а на кој дебатураа лидерите на двете најголеми политички партии Христијан Мицкоски и Зоран Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.