Изборот на Талат Талат Џафери на 27 април не беше легитимен, смета поранешниот пратеник Илија Димовски.

Тоа не беше седница, бидејќи за да се одржи седница има неколку предуслови и подготовка. Во тој ден немав никаков контакт со Миле Јанакиески, објасни Димовски на прашање на адвокатот Александар Новаковски.

Димовски рече дека немал никаков контакт тие денови ниту со обвинетиот Спиро Ристовски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.