Што чека Претседателот Стево Пендаровски после денешната изјава на професорот Ванчо Ѓорѓиев?, праша Илија Димовски на социјалните мрежи.

Ќе ги заштити ли државните интереси (согласно Резолуцијата на Собранието од 29.07.2021) или ќе премолчи?
Ќе ја заштити ли Комисијата од политички притисок?
Претседател на Република Македонија има уставна должност!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.