Директорот на Истражниот затвор „Скопје“ Есад Рахиќ да биде уапсен, а министерката Рената Дескоска да поднесе оставка од морални причини, побара новинарот Саше Димовски.

Во разговор за „Алфа“, Димковски зборуваше и за последните случувања за случајот „Рекет“, згаснувањето на СЈО, како и за моменталната состојба во провосудниот систем.

Погледнете го целиот разговор:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.