Не стивнуваат реакциите по вчерашните случувања во Сингелиќ. Јавноста реагира што и во време на пандемија и ризик по здравјето на сите граѓани, некои повторно се поеднакви од останатите.

Само мал дел од политичарите реагираа за вчерашното дивеење, додека поголемиот дел од „активистите“ засега молчат.

Своја реакција имаше и Илија Димовски, кој порача:

Денес пак да твитаме за бабичките и дедовците што чекаат ред за пензија, млеко, леб, да платат сметки… и сето тоа во два саати… И пак да им пратиме Армија, да им го дотера умот…, пишува тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.