И последната работа што ВМРО ја предупредуваше, ќе се случи, напиша на „Твитер“ поранешниот пратеник и координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, коментирајќи ја изјавата на премиерот Зоран Заев, дека Македонија е подготвена да прими бегалци од Авганистан.

Како викаше граЏанството: “се е тоа во главите на вмровците”…, потсети Димовски.

Во наредните твитови на истата тема денеска Димовски напиша:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.