Кандидатот за пратеник од СДСМ и носител во изборната единица 1 од коалицијата „Можеме“ во вечерашната телевизиска дебата на Телма ТВ, изјави:

„Зоран Заев со име и презиме од седиштето на политичка партија објавуваше прислушувани разговори па така ние слушнавме на кое дереџе сме паднале. Овие сега се објавуваат некако од страна, ова денес дали беше од паника, дали беше од брзање но не го пишале во текстот „мрш“. Тој вели „мрш“, ама не го избришале од лентата.
Значи зошто не излезете вие како што ве личи во „белата палата“ со име и презиме и зборувајте за бомбите што сега ги слушаме низ кампањава?“ – ја запраша г-ѓа Силјановска, кандидатот на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.