Димитров се сретна со Борисов во Давос

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, на средбата денеска во Давос на Светскиот економски форум со шефот на македонската дипломатија Никола Димитров, … Продолжи со читање Димитров се сретна со Борисов во Давос