Министерот за надворешни работи Никола Димитров во разговор за Канал 5 категорично ги отфрла тврдењата на опозицијата дека земјава годинава нема да ги почне преговорите со Унијата.

Смета дека земјава ќе добие досега најдобар извештај од Европската комисија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.