Направивме чудо, објави денеска министерт за надворешни работи, Никола Димитров.

– За две и пол години, па и помалку, направивме неверојатен пресврт и ние сме сега дел од најмоќната одбранбена Алијанса на светот, што носи предвидливост, стабилност, да не се прашуваме што ќе биде со нас и нашите граници, објави Димитров на Фејсбук.

На објавата го додава и хаштагот „Можеме“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.