Поранешниот министер за надворешни работи Никола Димитров е во Вашингтон каде има средби со високите претставници на Стејт Департментот Габриел Ескобар и Филип.

Освен фотографии на социјалните мрежи од нивнтото дружење нема информации која е целта на средбите но по она што се гледа е дека дружбата била пријатна. Димитров објави фотографија и како поранешниот амбасадор во Скопје вози „Фиат 500“ низ улиците на Вашингтон.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.