Ве повикувам сите, на 31 октомври да ни дадете поддршка за да продолжиме со унапредување на Куманово. Во изминатиот период реализиравме 400 проекти, а нашиот план и амбиции во следниот мандат е да реализираме повеќе од 800 проекти кои значат подобрување на квалитетот на живот на кумановци. Ајде, заеднички да продолжиме да го развиваме слободарско Куманово!“, порача независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.