Нема зборови кои може да ја искажат болката и тагата по страшната трагедија која се случи утрово во Бугарија. Тешко е да се најде утеха во овие моменти. Сочувство до семејствата на сите загинати и брзо опоравување на повредените во трагичната автобуска несреќа, напиша на Фејсбук, градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.