Наташа Димитриевска од Тетово, чиј сопруг Гоце на 32-години загина во тешката сообраќајкана несреќа кај Млечен, а таа беше тешко повредена и го изгуби и плодот, реагира што обвинителката, која според неа доста му помогна на обвинетиот, наместо да е казнета е наградена.

Советот на ЈО наместо да ја разреши, казни обвинителката Снежана Бундалевска – Георгиевска за случајот кај Млечен, затоа што му помогна на Васил, тие ја наградија и ја избраа за Виш ЈО, за да може поубаво да цвета корупцијата.
СРАМОТА!!!, реагира остро Димитриевска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.