Дополнителниот министер во министерството за финансии, Гордана Димитриевска-Кочоска денеска присуствуваше на бадникова литија во црквата Св. Кирил и Методиј во Тетово.

Таа верува дека Македонија има сила за промени, за правда и принципи, кои ќе донесат обнова и напредок.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.