Информацијата дека УНЕСКО ќе го стави Охрид на листата на загрозени подрачја ја разбранува јавноста. Димитар Апасиев на својот фејсбук профил напиша:

ДУИ е појак од УНЕСКО!

#РазбојничкаДружина

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.