82 приговори се пристигнати до Државната изборна комисија по одржаните предвремени парламентарни избори. Првиот човек, Оливер Дерковски вели дека по приговорите ќе се одлучува в недела или понеделник.

Меѓу поднесените приговори и забекешки се бара и повторно пребројување на гласачките ливчиња, едно по едно.

„Ќе почекаме до утре да помине и другиот рок, па недела или понеделник ќе заседава комисијата и ќе одлучува по поднесените приговори“, изјави Оливер Деркоски за Алфа ТВ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.