Имаме уставно право да гласаме во ДКП, инаку вие може да гласате во КПД, ѝ порача на власта македонскиот активист од Германија, Александар Бузлески, еден од најзаслужните за признавањето на македонските дозволи во оваа земја.


Македонските иселеници ја засилуваат кампањата за пререгистрација за учество на претстојните парламентарни избори.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.