Мартина Теовска на Фејсбук реагира дека се оставени без инсулин.Кога отишла во амбуланта да ја подигне неопходната терапија и рекле дека државата не се снабдила со инсулин и оти не знаат кога ќе има.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.