Докторите кои се појавија на рочиштето за да ја образложат здравстената состојба на Бојан Јовановски, кажаа дека тој може свесно да го следи судењето.

Притисокот му е 140 со 100 му дадовме диазепам има болки во абдоменот, но тоа е стресна реакција, констатираа докторите.

Во овој момент судијката образложи дека судњето може да продолжи.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.