Откако синот на Талат и сопругата на Абази станаа обвинители, сигурно ќе се врати довербата на народот во обвинителството, напиша Џевдет Хајредини на својот фејсбук профил.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.