Пратеникот Илија Димовски денеска и твитна на министерката за правда Рената Десковска, која „се мачи“ да биде што поскоро донесен новиот закон за јавно обвинителство.

Додека Дескоска се мачи да обезбеди ЈО што ќе гарантира амнестија за Рекет, ЈО пушта информации дека, демек, парите се трошеле само за луксузите на Коки и парфемите на Катица. А власта речиси и поим да немала…, напиша Димовски на Твитер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.