Професорот Димитар Апасиев на Фејксбук напиша статус во кој замолува некој „поначитан“ колега од него или министерката во амнестија како што пишува тој да го посочат членот од ЗКП кај што вели дека обвинителот за гонење организиран криминал и корупција, пред да ги однесе доказите у суд, му ги носи на увид на премиерот!?

Ја као слаб правник со шестица просек, замолувам некој поначитан колега или еве министерката за амнестија, да ми го посочат членот од ЗКП кај шо вика дека обвинителот за гонење организиран криминал и корупција, пред да ги однесе доказите у суд, му ги носи на увид на премиерот!?, стои во статусот на Апасиев. Тој во следен статус изреволтиран од поледните случувања во државата и закон за ЈО, ја прозва Министерката за Правда Рената Дескоска, па напиша: „Десковаштината е владеење на кривото“


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.