Универзитетскиот професор Тони Дескоски, сопруг на министерката за правда Рената Дескоска е согласен со професорот Гордан Калајџиев дека не треба да се избрзува со ад хок решенија за Законот за ЈО.

-Глас на разумот! Браво Гордан, пишува Дескоски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.