Не сум бил член на вибер групи поврзани со 27 април нагласи Оливер Деркоски на денешното рочиште.

Сум бил член на многу вибер групи но конкретно за настаните од 27 април не. исто така не сум контактирал со Миле Јанакиески и Спиро Ристовски во никакви вибер групи, истскна Деркоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.