Денеска Државниот просветен испекторат ќе треба да ја соопшти одлуката за наставникот кој го тепаше ученикот во О.У Панајот Гиновски, во скопски Бутел.

За „ТВ 24“, директорката на училиштето потврдила дека наставникот не доаѓал на работа, а случајот бил пријавен во полиција.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.