Пратеникот Антонио Милошоски за денеска најави нов протест на кој ќе се бара оставка на Заев.Протестот со возила ќе започне во 12 и 30 часот на две места, спортските центри  Борис Трајковски и Јане Сандански а ќе финишира пред Владата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.